«علم درجات بالایی دارد و براساس درجات علم، عالم نیز رفیع و بلند مرتبه است»

Dr_Shakar

دانشمندان مشعل‌داران طریق هدایت و راه کمال انسان‌ها هستند. ایثارگران سخاوت پیشه‌ای که چونان شمع می‌سوزند تا حیات بشریت را از تاریکی برهانند. استاد فقید مرحوم دکتر غلامحسین شاهکار در طول حیات با برکت خویش در امر تعلیم و تربیت فرزندان این آب و خاک و دانش‌آموختگان آمار و گسترش و تعمیق علم و دانش آمار و احتمال بویژه در گرایش‌های فرایند تصادفی و نظریه صف تلاش‌های ذی‌قیمتی نموده‌اند و ما همواره خود را وام‌دار این استاد فرهیخته می‌دانیم و به وجود استادان بزرگی چون ایشان می‌بالیم.

S_1

مراسم بزرگداشت استاد فقید آقای دکتر شاهکار روز چهارشنبه 30 دی ماه 1394 در سالن دکتر بزرگ نیا دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد توسط قطب علمی داده های ترتیبی و فضایی با حضور مهمانانی از دانشگاه های تهران، علامه طباطبائی، بیرجند، دانشگاه آزاد مشهد و استادان پیشکسوت از دانشکده های علوم و علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

S_7

در این مراسم آقایان دکتر بزرگ نیا و دکتر صادقی از استادان پیشکسوت گروه آمار دانشگاه فردوسی مشهد از سجایای اخلاقی آن استاد فرزانه مطالبی ایراد فرمودند.

S_4

S_5

سپس آقای دکتر طارقیان استاد گروه ریاضی کاربردی از نظم و دقت ایشان در تدریس و پژوهش خاطراتی بیان نمودند. 

S_9

به همین مناسبت کتابچه ای تدوین و بین شرکت کنندگان توزیع شد.

فایل کتابچه نکوداشت استاد فقید دکتر شاهکار

بعلاوه فیلم کوتاهی نیز هم زمان با اجرای مراسم در سالن همایش پخش شد. در پایان مراسم از همسر آقای دکتر شاهکار تقدیر بعمل آمد و هدیه ای به رسم یاد بود از طرف قطب علمی داده های ترتیبی و فضایی  به ایشان تقدیم شد.

S_2.  

به پاس خدمات علمی این استاد گرانقدر و به منظور گرامی‌داشت یاد و خاطره ایشان، کارگاه آموزشی در موضوع تخصصی آقای دکتر شاهکار با عنوان

«نظریه صف‌بندی و کاربردهای آن»

نیز توسط قطب علمی داده‌های ترتیبی و فضایی و با همکاری گروه آمار دانشگاه فردوسی مشهد در  روز چهارشنبه  30  دی 1394برگزار شد.  مطالب علمی این کارگاه توسط آقایان دکتر بادامچی زاده و دکتر صالحی راد، اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی ارائه شد، که از دانشجویان دوره دکتری آقای دکتر شاهکار بودند.

S_3

فایل کتابچه نکوداشت استاد فقید دکتر شاهکار


1135 :تعداد دفعات بازیدبازدید

تعداد کل بازدید: 307230
تعداد کاربران آنلاین: 1منوها

Home Page | About us | Contact us | Site Map 
©2008 Ferdowsi University Of Mashhad.